قبل از استفاده از وبسایت انسرباکس توصیه می شود کلیه مطالب زیر را مطالعه نمائید.

  مقدمه

 1. استفاده از انسرباکس به معنی پذیرفتن قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات آن است. در صورتی که در آینده در قوانین و روند ارائه خدمات انسرباکس تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و بروزرسانی می شود و استفاده مستمر شما از انسرباکس به معنی پذیرش تغییرات احتمالی است.
 2. اصول و روش کار انسرباکس منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می¬باشد و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوط با خود است.
 3. به استناد ابلاغیه شماره 154057/18/3 مورخ 24/08/93 دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هر گونه خدمات انجام، تدوین و خرید و فروش پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی ممنوع است. بنابراین خدمات انجام پروژه و پایان نامه دانشجویی توسط وبسایت انسرباکس انجام نمیشود .
 4. ثبت¬نام کاربر از طریق دریافت نام کاربری، ایمیل، شماره موبایل و رمز عبور انجام میشود. کاربر موظف است در هنگام ثبت نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه معتبر ارائه دهد تا اطلاعات لازم را از آن طریق از انسرباکس دریافت نماید؛ و در صورت نیاز با خارج کردن آدرس ایمیل وب سایت از پوشه (Spam) امکان ایجاد ارتباط را میسر سازد. ایمیل های انسرباکس از آدرسهای info@answerbox.ir و answerbox.ir@gmail.com ارسال می شوند. کاربر موظف است اطلاعات شخصی و عمومی پروفایل خود را صادقانه و بدون مبالغه و گزافه گویی تکمیل نماید. (اطلاعات شخصی کاربر شامل ایمیل و تلفن همراه فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده است.) همچنین کاربر کاملاً مسئول محرمانه نگه داشتن رمز عبور خود است. بدیهی است که مسئولیت همه فعالیتهایی که بوسیله یک نام کاربری انجام میشود به عهده کاربر است. هر زمان که کاربر به دسترسی غیرمجاز به حساب خود مشکوک شد، باید بلافاصله از طریق بخش ارتباط با مدیریت به تیم انسرباکس اطلاع دهد.
 5. هر کاربر مجاز به ایجاد یک حساب کاربری می باشد.
 6. تعاریف

  1. حساب کاربری: هنگام ثبت نام در وبسایت انسرباکس توسط کاربر ایجاد می شود.
  2. کاربر: به شخصی گفته می‌شود که به منظور استفاده از خدمات انسرباکس و با ایجاد یک حساب کاربری در وبسایت انسرباکس ثبت نام نموده است (در سایت گاهی با عنوان "مالک پروژه" نیز مشخص شده است)؛ و یا بدون داشتن حساب کاربری از سایت دیدن می¬نماید.
  3. متخصص: شخصی است که به عنوان ارائه دهنده خدمات (پاسخ به پرسش کاربران، انجام پروژه¬ی کاربران و یا کمک به تکمیل پروژه کاربران) با توجه به مهارت و تخصصی که دارد توسط مدیریت تیم انسرباکس ثبت نام شده است. متخصص، بخش پروژه های باز وبسایت انسرباکس که توسط کاربران ایجاد شده است رابررسی نموده و پیشنهاد میدهد و پس از تایید توسط کاربر، شروع به انجام آن پروژه می نماید.
  4. پیشنهاد: رقابتی است که صرفا توسط متخصص آغاز می گردد و بر مبنای آن کاربرمی تواند متخصص مورد نیاز خود را انتخاب نماید. پیشنهاد شامل مبلغ پروژه (پرسش)، زمان تحویل پروژه و مبلغ ضمانت است که توسط متخصص ارائه میگردد.
  5. پرسش (پروژه): پرسش و یا پروژه ای که توسط کاربر ثبت میشود و شامل مبلغ پروژه (پرسش)، زمان تحویل پروژه (پرسش) و مبلغ ضمانت است.
  6. مبلغ پروژه (پرسش): که با عباراتی مثل بودجه پروژه و مبلغ پیشنهادی نیز مشخص شده است. در ابتدا توسط کاربر تعریف میشود. ولی پس از اینکه کاربر، پیشنهاد یک متخصص را پذیرفت با آن جایگزین میشود. بدین معنی که مبلغ یک پروژه توسط متخصص تعیین میشود.
  7. زمان پروژه: که با عباراتی مثل زمان انجام پروژه و زمان پیشنهادی نیز مشخص شده است. در ابتدا توسط کاربر تعریف میشود. ولی پس از اینکه کاربر، پیشنهاد یک متخصص را پذیرفت با آن جایگزین میشود. بدین معنی که زمان انجام یک پروژه توسط متخصص تعیین میشود. توجه شود که این زمان بر اساس تعداد همه روزهاست (نه فقط روزهای کاری).
  8. ضمانت پروژه: که با عباراتی مثل ضمانت اجرایی و درصد ضمانت اجرایی پیشنهادی نیز مشخص شده است. درصدی (بین صفر تا بیست درصد) از کل مبلغ پروژه (پرسش) است که ابتدا توسط کاربر تعریف میشود؛ ولی پس از اینکه کاربر، پیشنهاد یک متخصص را پذیرفت با آن جایگزین میشود. بدین معنی که درصد ضمانت اجرایی پروژه توسط متخصص تعیین میشود.
  9. کاربر باید توجه داشته باشد که مبلغ پروژه (پرسش) و ضمانت و زمان متخصص را بررسی و بعد تائید کند.
 7. روند کار

  1. روش کار به این صورت است که کاربر (دارای حسای کاربری) پروژه و یا پرسش خود را در سایت ثبت نموده واطلاعاتی شامل مبلغ پروژه (پرسش)، ضمانت اجرایی، زمان آن و توضیحات مربوطه را وارد می¬نماید. در اینجا کاربر میتواند یک فایل نیز آپلود نماید که به متخصصان اطلاعات بیشتری در مورد پروژه میدهد. این فایل فقط توسط متخصصان دیده میشود.
  2. پس از ثبت پروژه (پرسش) توسط کاربر و بعد از تائید مدیریت، پروژه (پرسش) در بخش پروژه های باز نمایش داده میشود و متخصصان میتوانند پیشنهادات خود را ارائه نمایند. در این مرحله ممکن است متخصصان از کاربر پرسشی در مورد پروژه اش داشته باشند و یا توضیح بیشتری بخواهند. این ارتباط بین متخصصان و کاربر از طریق تب پرسش و پاسخ ایجاد شده است.
  3. در مرحله بعد کاربر میتواند پیشنهاد متخصص مورد نظر را بپذیرد. برای اینکه این اتفاق بیفتد لازم است که اعتبار حساب کاربر مساوی و یا بیشتر از مبلغ پیشنهادی متخصص باشد. همچنین اعتبار در دسترس حساب متخصص نیز باید مساوی و یا بیشتر از مبلغ ضمانت (پیشنهادی متخصص) باشد. در این صورت مبلغ پروژه (پرسش) از اعتبار حساب کاربر و مبلغ ضمانت اجرایی از حساب متخصص برداشت و در حساب وبسایت بلوکه میشود.
  4. در این مرحله متخصص کار بر روی پروژه (پرسش) کاربر را آغاز مینماید. در این مرحله گاهی لازم است کاربر و متخصص در مورد پروژه یا پرسش کاربر با هم تبادل نظر داشته باشند، در سایت این امکان با عنوان ارتباط با متخصص وجود دارد.
  5. پس از اینکه پروژه (پرسش) کاربر به یک متخصص ارجاع داده شد، کاربر موظف است بخش "ارتباط با متخصص" پروفایلش را مدام چک کند و با متخصص در ارتباط باشد. چون این احتمال وجود دارد که متخصص برای پیشبرد بهتر کارش از او توضیح و یا اطلاعات بیشتری بخواهد.
  6. در صورتیکه متخصص کار را به پایان نرساند و از انجام کار انصراف دهد کل مبلغ پروژه (پرسش) به اضافه مبلغ ضمانت به کاربر برگردانده میشود.
  7. در صورتیکه متخصص کار را به پایان رسانید ولی کاربر رضایت نداشت میتواند آن را برای قضاوت به مدیریت ارجاع دهد. مدیر درصد پیشرفت کار را تعیین میکند و اگر این درصد عددی غیر از صد باشد به همان میزان از مبلغ پروژه و مبلغ ضمانت به کاربر برگردانده میشود.
  8. پس از اعلام پایان کار توسط متخصص، کاربر تا 48 ساعت فرصت دارد که کار را بررسی نموده و رضایت یا عدم رضایت خود را اعلام نماید. بلافاصله پس از اینکه کاربر پایان موفق پروژه را اعلام نمود وجه متخصص به حسابش واریز میشود. از این پس پروژه پایان یافته و دیگر کاربر حق اعتراض ندارد.
  9. در صورتیکه تا 48 ساعت بعد از اعلام پایان کار توسط متخصص، کاربر اعلام رضایت و یا عدم رضایت ندهد فرض بر این است که پروژه (پرسش) با موفقیت به پایان رسیده و وجه متخصص به حسابش واریز میشود.
  10. کاربر متعهد میشود که در صورت ایجاد اختلاف با متخصص و عدم رضایت از کار تا 48 ساعت پس از اعلام پایان کار توسط متخصص ، آن را به مدیر ارجاع داده و قضاوت مدیر را میپذیرد.
 8. سایر قوانین

 9. ارتباط کاربر و انسرباکس به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود بدین معنی که کاربر موافقت میکند که تبادل اطلاعات از طریق بستر وبسایت انسرباکس انجام میشود. همچنین کاربر میپذیرد که انسرباکس در مواردی از طریق ایمیل، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی به او پیام دهد.
 10. کاربر متعهد میشود که از دیگر کاربران و متخصصان سایت اطلاعات تماس (ایمیل، شماره تلفن، آدرس سایت شخصی، و ...) را درخواست نکند و گفتگوی خود را به خارج از سایت انتقال ندهد. کاربر موظف است با دیگر کاربران و متخصصان فقط از طریق امکانات سایت انسرباکس ارتباط برقرار نماید. در صورت مشاهده تخلف، حساب کاربری هر دو متخصص و کاربر غیرفعال شده و وجهی که در اختیار وبسایت است مسدود خواهد شد. همچنین در این صورت اگر اختلافی بین کاربر و متخصص ایجاد شود انسرباکس کمکی نخواهد کرد و یا در صورت بروز مشکلات احتمالی، انسرباکس هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 11. کاربر می¬پذیرد که انسرباکس این حق را دارد که بر اساس آنچه که در بخش "روند کار" گفته شد از اعتبار حساب کاربر و متخصص برداشت و یا پرداخت نماید.
 12. کاربر نمیتواند از اعتبار حسابش برداشت کند؛ بلکه فقط میتواند در ثبت پروژه (پرسش) از آن استفاده نماید.
 13. وب سایت انسرباکس به هیچ وجه مسئول زیان ناشی از غفلت کاربردر زمان پذیرش پیشنهاد متخصص نمی باشد و هیچ گونه مشکل حقوقی بین طرفین شامل حال وب سایت نمی‌شود.
 14. کاربر متعهد میشود که در صورت ایجاد اختلاف با متخصص و عدم رضایت از کار ، تا 48 ساعت پس از اعلام پایان کار توسط متخصص آن را به مدیر ارجاع داده و قضاوت مدیر را میپذیرد.
 15. وب سایت انسرباکس به هیچ وجه مسئول زیان ناشی از غفلت کاربردر زمان اعلام پایان موفق پروژه نیست.
 16. انسرباکس طرف حساب در توافقات بین کاربر و متخصص نیست و تا قبل از درخواست کاربر برای قضاوت، هیچ کنترلی روی پروژه ها نداشته و از جزئیات آن آگاه نیست. انسرباکس مواردی مثل کیفیت انجام پروژه و درست و دقیق بودن پاسخها و پروژه های انجام شده توسط متخصص را تضمین نمی کند. متخصص ها کارمندان انسرباکس نیستند و انسرباکس مسئول کار متخصص ها نیست.
 17. انسرباکس تضمین نمیدهد که وب سایت یا سروری که آنرا در دسترس قرار می دهد فاقد ایراد و یا ویروس باشد. انسرباکس در قبال هر گونه آسیبی که ممکن است بر اثر دسترسی، استفاده و دیدن وبسایت و یا دانلود از آن به رایانه، تجهیزات و یا سایر اموال کاربر وارد آید مسئولیتی ندارد.
 18. کاربر میپذیرد که مطالبی که در وب سایت قرار میدهد مستلزم تایید مدیریتی است. بنابراین ممکن است بنابر صلاحدید، مطالب ارسال شده توسط کاربر تایید، رد و یا ویرایش شود.
 19. وب‌سایت انسرباکس ممکن است حاوی لینک‌هایی به وب‌سایت‌های دیگر ‌باشد. انسرباکس هیچ کنترلی بر وب‌سایت‌هایی که به آنها لینک داده است نداشته و محتوا، محصولات، خدمات، اقدامات، سیاست‌ها یا عملکرد آنها را تایید نمی‌کند. همچنین مسئولیت استفاده کاربر از آن محصولات به عهده خودش است.
 20. مقالات وب سایت توسط تیم انسرباکس تولید و در اختیار شما قرار گرفته است. انسرباکس هرگز تضمین نمیکند که اطلاعات قابل دسترس از طریق وبسایت، دقیق، کامل و یا به¬روز باشد.
 21. محتوای موجود روی وبسایت اعم از متنها، تصاویر، فایلهای صوتی، ویدئو و ... را نمی توان به هیچ وجه مگر برای استفاده شخصی غیرتجاری، کپی، تکثیر، ارسال یا منتشر کرد. هر گونه استفاده دیگر از موارد مذکور مستلزم کسب اجازه کتبی قبلی از انسرباکس می باشد.
 22. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات انسرباکس ، مانند متن، لوگو، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، فایلهای صوتی، ویدئوها، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط انسرباکس جزئی از اموال انسرباکس محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار انسرباکس است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای انسرباکس محفوظ می‏‌دارد.
 23. تمامی حقوق از جمله حق کپی رایت و حقوق مرتبط با پایگاه داده ها در این وب سایت و مضامین آن متعلق به تیم انسرباکس بوده و یا مجوز آن به انسرباکس تعلق دارد.
 24. کاربر متعهد میشود که از طریق وب سایت هیچگونه محتوا و مطالب نادرست، گمراه‌کننده، توهین آمیز، مبتذل، تهدید کننده، هرزه نگاری و یا مضامین ناقض حقوق سایرین (شامل حقوق مالکیت معنوی، محرمانگی و یا شخصی) و همچنین مطالبی که منجر به تبلیغات در هر موضوعی گردد را ارسال کرده و یا انتقال دهد.
 25. کاربر نباید حساب کاربری خود در وبسایت را به شخص دیگری انتقال دهد.
 26. کاربر به تنهایی مسئول تمام فعالیت‌هایی است که بوسیله حساب کاربری‌اش رخ می دهد.
 27. کاربر متعهد میشود از انتشار هر گونه ویروس و نرم افزارهای مشابه که ممکن است باعث زیان به وب سایت یا به منافع و دارایی‌هایی کاربران انسرباکس (اعم از مالکیت فکری‌، حریم خصوصی ، حقوق مادی و یا حقوق معنوی) شود خودداری نماید.
 28. کاربر متعهد میشود از دانلود فهرست کاربران ثبت شده در وب سایت به منظور نمایش در سایت های دیگر و یا هرگونه استفاده دیگر خودداری نماید.
 29. کاربر متعهد میشود که هیچ بخشی از وبسایت را بدون اجازه کتبی قبلی، در وب‌سایتی دیگر استفاده ننماید و یا در آن دخل و تصرف ندهد.
 30. کاربر متعهد میشود از کپی کردن نام تجاری وب سایت انسرباکس و یا تغییر و دخل و تصرف در آن خودداری نماید.
 31. کاربر نباید اطلاعات سایر کاربران را از روی سایت استخراج نموده و هرگونه استفاده تجاری و یا غیر تجاری از آن ها نماید.
 32. کاربر موظف است تمامی حقوق مالکیت فکری و حقوق تجارت الکترونیک را رعایت نماید.
 33. کاربر در قبال محتوا و مطالبی که در وبسایت قرار و یا به آن ارائه میدهد مسئول است بدین معنی که باید با شئونات جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد؛ حق کپی رایت را رعایت نموده باشد (انسرباکس هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالبی که حق کپی رایت را رعایت نکرده ندارد و تمامی موارد و مشکلات حقوقی مربوطه بر عهده ارسال کننده آن می باشد.)؛ حقوق مالکیت فکری را بر اساس آخرین ویرایش های اعلام شده رعایت نموده باشد؛ با حقوق تجارت الکترونیک و تمامی حقوق های مرتبط مطابقت کامل داشته باشد.
 34. درصورتی که فعالیت مشکوکی در حساب کاربر مشاهده شده باشد، انسرباکس این حق را دارد که تا زمان مشخص شدن مشکل حساب کاربری کاربر را غیر فعال کند.
 35. هر نوع استفاده کاربر از سایت، او را به شریک و یا نماینده¬ی انسرباکس تبدیل نخواهد کرد.
 36. تنها مرجع رسمی مورد تایید انسرباکس برای ارتباط با کاربران، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.answerbox.ir می باشد.
 37. این قوانین یک سند رسمی است و به عنوان قرارداد کاری تلقی می شود و ثبت نام در سایت به معنی قبول و امضای مفاد سند می باشد که همانند امضای دست نویس واجد و دارای اعتبار خواهد بود و امضا کننده را به مفاد سند ملتزم می نماید.
 38. در صورتی که این قوانین، شرایط و ضوابط بطور تمام و کمال مورد قبول و تائید شما نمی باشد، شما اجازه دسترسی به وب سایت را ندارید و باید بلافاصله استفاده از وب سایت را متوقف نمایید.
 39. درصورتی که شما قوانین سایت را رعایت نکنید، انسرباکس حق دارد که بدون اخطار قبلی حساب کاربری شما را مسدود نماید.
 40. قوانین محرمانگی (حریم خصوصی)

 41. سایت انسرباکس به حریم خصوصی کاربران خودش احترام می گذارد و به حفاظت از اطلاعات شخصی آن ها پایبند است. ما هیچ یک از اطلاعات شخصی کاربرانمان را در هنگام بازدید از سایت جمع آوری نمی کنیم، مگر اینکه کاربر، آن اطلاعات را در فرم عضویت خودش و یا فرمهای دیگر در اختیار ما قرار دهد. شما هنگام کار با سایت انسرباکس می توانید مطمئن باشید که این اطلاعات تنها برای حفظ ارتباط ما و شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 42. زمانی که کاربر از سایت انسرباکس بازدید می کند، وب سرور انسرباکس اطلاعات پایه کاربر را جمع آوری می کند. این اطلاعات درباره نام دامنه، زمان بازدید و صفحاتی که از آن بازدید شده، خواهد بود و شامل اطلاعات هویتی نمی باشد، به جز مواقعی که برای جلوگیری از کلاهبرداری و سوء استفاده از سیستم مورد نیاز باشد. هنگامی که کاربر برای استفاده از خدمات سایت، ثبت نام می کند، اطلاعات تماس شامل نام، نشانی، شماره تلفن و اطلاعات بانکی شامل شماره شبا یا شماره حساب خود را در اختیار سایت قرار می دهد. تا زمانی که کاربر عضو سایت باقی بماند، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند. به علاوه ممکن است نامه های الکترونیکی مشتری و سایر مراسلات و مکاتبات با مشتری در صورت لزوم ذخیره شوند.
 43. پذیرفتن کوکی ها برای مشاهده سایت انسرباکس الزامی نیست. اما باید توجه داشته باشید که ثبت پروژه در سایت تنها با فعال ساختن کوکی ها امکان پذیر است. (کوکی ها فایل های Text مختصری هستند که وقتی شما صفحات سایت را مشاهده می کنید و آنها روی مرورگر ویندوز و همچنین حافظه سیستم شما ذخیره می شونند، کامپیوتر شما را به عنوان یک کاربر مشخص به سرور «انسرباکس» معرفی می کنند.) از کوکی ها می توان برای شناسایی آدرس پروتکل اینترنت و همچنین افزایش سرعت، وقتی که در حال مشاهده سایت هستید و یا می خواهید مجددا وارد سایت بشوید استفاده کنید. در هنگام بازدید شما از وب سایت «انسرباکس»، کوکی‌های مشخصی برای تحلیل استفاده کاربران از این وب سایت بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود. این کوکی‌ها شامل اطلاعات شخصی شما مانند نام، آدرس ایمیل، آدرس پستی و یا شماره تلفن شما نخواهند شد.
 44. انسرباکس از کوکی‌ها و فن آوری‌های مشابه برای اهداف مختلفی استفاده می‌کند، از جمله:
 45. ذخیره تنظیمات برگزیده و تنظیمات شما. تنظیماتی که عملکرد صحیح محصولات ما را فراهم می‌کنند یا تنظیمات برگزیده ای که به مرور زمان در دستگاه شما ذخیره می‌شود، ممکن است در دستگاهتان ذخیره شوند.
 46. تحلیل داده ها. ما برای ارائه محصولات خود، از کوکی‌ها و شناسه‌های دیگر جهت جمع‌آوری اطلاعات در مورد کاربرد و عملکرد این خدمات استفاده می‌کنیم. مثلا، ما از کوکی‏ها برای شمردن تعداد بازديد کنندگان منحصر به فرد يک صفحه وب يا یک سرويس و جمع‏آوری معلومات آماری دیگر درباره کارکرد محصولات خود استفاده کنيم.
 47. سایت انسرباکس ممکن است اطلاعاتی را مطابق با قانون در جایی که مدیریت سایت متقاعد شود که قانون نیازمند این اطلاعات است، در اختیار مقامات قضایی قرار دهیم. سایت انسرباکس محتویات نامه های الکترونیکی یا مراسلات و مکاتباتی که برای اعضای خود ذخیره کرده را برای هیچ شخص ثالثی افشا نخواهد کرد، مگر در مواردی که: 1. موضوع سلامت و ایمنی عمومی مطرح باشد، 2. در ارتباط با انتقال اموال تجاری دیگری به مشتری باشد، 3. مورد نیاز برای انجام سفارش، خدمات پس از فروش، بررسی های حقوقی باشد که سایت انسرباکس به صلاحدید خود منفردا آن را، لازم بداند و 4. لازم باشد که برای پیگیری امور قانونی در اختیار مقامات قضایی قرار گیرد.
طراحی سایت توسط شرکت پدیده تجارت